Analiza wypadków

IP-1-2017_Layout 1

Trzeci wymiar kosztów

Branża przemysłu drzewnego, jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki, obejmuje wiele różnych sektorów, np. pozyskiwanie surowca, przemysł tartaczny, przemysł płyt drewno podobnych, produkcję opakowań, stolarki drzewnej, mebli. W latach 2010-2014 w zakładach produkujących wyroby tartaczne i inne wyroby z drewna poszkodowanych zostało ponad pół tysiąca pracowników, przeszło 50 osób poniosło śmierć. W ocenie inspekcji pracy dane te są zatrważające.

 

 

 

IP-5-2016-z--19

Wypadek na wielopile

Kontrola przeprowadzona w firmie z siedzibą w S., na terenie działania Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, związana była z badaniem okoliczności i przyczyn ciężkiego wypadku przy pracy, jakiemu uległ 56-letni pracownik zatrudniony na stanowisku sortowacz materia łów drzewnych.

 

 

 

 

 

IP-10-2016-9

Galanteria bez rąk

Bezpośrednie zagrożenia zdrowia i życia pracowników stwierdzili inspektorzy pracy z Oddziału PIP w Tarnowie w niemal jednej trzeciej skontrolowanych zakładów produkcji galanterii drzewnej na terenie gmin Szerzyny i Ryglice w Małopolsce w 2013 i 2014 roku.

 

 

 

IP-10-2016-19

Śmierć przy wielopile

W jednym z zakładów specjalizujących się w produkcji palet drewnianych na terenie województwa lubuskiego doszło do tragicznego wypadku, któremu uległ 20-letni mężczyzna obsługujący pilarkę tarczową wielopiłową Drew Met. W wyniku odrzucenia ze strefy pracy pił tarczowych obrabiany materiał ugodził poszkodowanego w szyję.